KIM JEST ZAKRĘCOVNIA?

Hejo!

Mam na imię Emilka, mam 20 lat, a samym włosomaniactwem interesuję się od ponad trzech. Moje włosy przez całe życie były niesforne – kiedyś grube, gęste i ciężkie – ale cały czas rozczesywane i chowane w kucyka czy inne upięcia, od których ciężaru wiecznie bolała mnie głowa. Następnie ich sporą część utraciłam w wyniku przyjmowania mocno ingerujących w gospodarkę hormonalną leków na trądzik – i w międzyczasie włosy zostały nieźle pokrzywdzone przez fryzjerów nieznających się na swoim fachu.

I oto znalazłam się w całym świecie kosmetyków do włosów – jako żółtodziób z piórami tak cienkimi, jak moja ówczesna wiedza na temat ich pielęgnacji. 😉

Z czasem jednak ten świat stawał się coraz bardziej zrozumiały, a ja całkowicie się w nim zatraciłam. I tak, po namowie członków grupy Curly Girls Polska // Pielęgnacja kręconych włosów, której jestem administratorką, założyłam kanał o pielęgnacji kręconych włosów na YouTube.

Po co tu jestem? Żeby pokazać Wam, że można nie tylko zaakceptować to, że natura obdarzyła nas lokami czy falami, ale także je pokochać. Jedyne, czego potrzebujecie, to odrobina cierpliwości, chęci i zaufania – do kogo, spytacie? Do włosów! Do tego, że potrafią być piękne, ale trzeba je odpowiednio naprowadzić.

Na dowód, że z brzydkiego kaczątka może zrodzić się coś pięknego, pokażę Wam moją małą metamorfozę włosową – porównanie roku 2015, kiedy powoli zbliżałam się do końca mojej kuracji, i roku 2018 – po kilku miesiącach świadomej pielęgnacji.

Jak zacząć przygodę ze świadomą pielęgnacją? Odpowiedź TUTAJ. Zapraszam. 🙂

zakręcovnia